Ata Cosmetic - Epilasyon ve Güzellik Cihazları
Ata Cosmetic

Lazer Epilasyonda kaç seansta sonuç alınır?
Lazer epilasyonda tüylerden tek seansta kurtulmak mümkün değildir. Kılların hepsi uygulama anında aynı büyüme (anagen) evresine sahip olmadığı için sadece o evredeki tüyler etkilenecektir.İstirahat (katogen) ve gerileme (telogen) evrelerindeki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme evrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişiklik gösterir. Ortalama 4-6 seansta %80 oranında başarı elde edilir.

Lazer Epilasyonun yan etkisi var mıdır?
Lazer epilasyonun kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama yaptıran kişilerin cilt tiplerine bağlı olarak hafif kızarıklık, ciltte kuruluk oluşabilir. Bu etkiler kalıcı olmamakla birlikte  düzenli nemlendirici ve güneş koruyucu kullanıldığı takdirde birkaç gün içerisinde geçecek etkilerdir. Kıl kökleri ısının etkisi ile tahribata uğratıldığı için kızarıklık olması da beklenen muhtemel sonuçlardandır. Söylenildiğinin aksine kanser, kısırlık gibi hastalıklara kesinlikle sebebiyet vermez.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanmaz?
Normal standartlarda 14 yaş üzerinde olan kadın erkek herkese istisnai durumlar dışında epilasyon yapılabilir. Fakat epilepsi hastalarına, kalp pili olanlara, kontrol altına alınamayan şeker hastalarına, kronik deri hastalığı olanlara, lokal deri lezyonlarına, gebelere epilasyon uygulanmaz. Epilasyon yaptıracak bayanlarda 2 yıl düzenli regl dönemi geçirmiş olması da verimli epilasyon yapılmasını sağlar.

Lazer Epilasyon hangi bölgelere uygulanmaz?
Göz çevresi ve saç derisi dışında her bölgeye uygulanabilir.

Lazer epilasyon her cilt tipine uygulanır mı?
Lazer epilasyon için en ideal adaylar açık renkli cilt ve koyu renk kıl yapısına sahip olanlardır. Lazer epilasyon cihazları'nın teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, koyu cilt rengine sahip kişilerde de etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Gebelikte veya süt verirken epilasyon yapılır mı?
Lazer epilasyonun gebelikte sakıncalı olduğuna dair henüz kanıtlanmış klinik bir çalışma bulunmamaktadır. Bu sebeple doktorunuza danışmanız en uygun olanıdır.

Lazer Epilasyon kanser yapar mı?
Lazerle epilasyon işlemi sırasında radyasyon veya kimyasal maddeye maruz kalınmaz. Lazer ciltte röntgen gibi kalıntı bırakmaz. Kanserojen etkisi yoktur. 

İşlem sonrası kılların durumu nasıl değişir?
Uygulama sonrası kıllar, 5 ile 10 gün içerisinde deri yüzeyinde belirir. Ancak bu kılların çoğunun kökleri tahrip olmuştur ve kısa süre içinde kendiliğinden dökülürler.

Lazer Epilasyon sonuçları kalıcı mıdır? 
4-6 seans sonrasında tüylerde cilt ve kıl yapısına göre %75-85 oranında azalma olur. Lazerli epilasyon sonrası görülen tüylerdeki azalma ve yok olma durumu çoğunlukla kalıcıdır. Bazı kişilerde yıllar geçtikten sonra bir miktar nüks olabilmektedir. Bu durumun önceden kestirilmesi mümkün değildir ve işlem kalitesi ile ilgisi yoktur.

Solaryum sonrası lazer epilasyon yapılır mı?
Solaryuma girildikten sonra işlem yapılması önerilmez. Solaryumla bronzlaşmış cilde lazer epilasyon yapılabilmesi için cilt renginin açılması beklenmelidir

Lazer Epilasyon sonrası güneşe çıkılır mı?
Lazer uygulamasından sonra 2 gün süreyle güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınacaksa özellikle yüz bölgesi için mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

Yaz aylarında epilasyon yapılır mı?
Tam koruma sağlayan, yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılarak yaz aylarında da rahatlıkla yapılabilir. Cildin bronz olmaması önemlidir. Özellikle yüz bölgesinin ilk bir kaç gün direk güneşe maruz kalması önlenmelidir.

Lazer Epilasyon iz bırakır mı?
Doğru uygulandığı takdirde hiçbir iz bırakmaz. Lazerli epilasyon uygulaması sonrası ciltte hafif kızarıklık ve kabarma görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamadan bir kaç saat sonra bu kızarıklıklar ortadan kalkar. Ancak aşırı hassas ciltlerde veya aşırı doz verilen ciltlerde kızarıklık 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir.  Cilt yenileyici kremler kullanılması önerilir.

İşlem sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon problemi bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve zaman içerisinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Lazer Epilasyon batık kılların tedavisinde etkili midir?
Evet. Lazer ışınlarının cilt üzerinde görünmeyen kılların da köklerine ulaşması ve tahrip etmesi dolayısıyla lazer epilasyon batık kılların tedavisinde en etkili yöntemdir. 
 

© Copyright Ata Cosmetic - Epilasyon Cihazları Telefon 0322 GSM 0530 5602360

epilasyon cihazları kalıcı makyaj cihazları Altın Ütü Ata Cosmetic Ata Kozmetik