Ata Cosmetic - Epilasyon ve Güzellik Cihazları
Ata Cosmetic
İstenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilme işlemidir. Işıklı epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı yoludur. Işıklı epilasyon, ışık enerjisinden yararlanarak kıl hücrelerini tahrip etmeye yarayan sistemlerin genel adıdır.

Foto Epilasyon (Intense Pulse Light (IPL) ) Tanımı
Flash lamba teknolojisi lazerden farklı bir mekanizmaya sahiptir. Adından da anlaşılacağı üzere fotoğraf makinesinin flaş ışığına benzer bir kuvvetli ve farklı dalga boylarında (640 nm den 950 nm ye kadar) ışık elemanları taşıyan yüksek enerjili bir ışık sistemidir. Lazerde ışık enerjisi tek bir dalga boyundan oluşmaktadır ve çizgisel bir doğrultuda yayılmaktadır.

Flaş lamba teknolojisi ile epilasyonun mekanizması, lazer epilasyona benzer. Burada da yüksek enerjili ışınlar deriye uygulanarak kıl kökü hücresi etrafında bulunan melanin tarafından emilimi sağlar. Bu emilim sırasında açığa çıkan ısı enerjisi kıl kökü hücresini tahrip eder. Böylece ölen kıl hücresi yeni kıl üretemeyerek epilasyon sağlanmış olur. Flaş lamba epilasyon sistemi, lazer epilasyona benzer yararlara ve sakıncalara sahiptir. Bu

sistemde değişik dalga boyunda ışınlar kullanıldığından değişik ten ve kıl renklerine sahip kişilerde hatta aynı kişide farklı bölgelerde bile bu dalga boyları değiştirilerek en uygun ışık dalga boyu ayarlanabilme özelliği vardır. Bu özellik, tedavide ciddi oranda esneklik sağlar.  IPL'in en önemli özelliği, tüm kıl ve cilt tiplerinde başarılı olmasıdır.

Dalga boyu ne demektir, neyi temsil eder?
Dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesini belirler. Lazer epilasyonda dalga boyunun çok büyük önemi vardır. Çünkü kullanılan lazerin dalga boyuna göre melanine hassasiyet artıp, azalmaktadır. Epilasyon yapabilmek için uygun olan ışık dalga boyları 640 -950 nm aralığında olanlardır. Kullanılan lazerin dalga boyu ne kadar kısa ise, melanin tarafından tutulma oranı o nispette artar. Ancak bu durum başlıca iki soruna yol açar. Birincisi cilde rengini veren melaninin tahrip oranı arttığından, pigmentlerde azalma olur. Bunun sonucunda ciltte açık renk beneklenmeler oluşur. İkinci olarak da lazer enerjisinin büyük bölümü derinin yüzeyindeki serbest melanin tarafından tutulduğundan kıl folikülüne ulaşabilen lazer enerji miktarı azalır. Bu da kıl folikülü üzerindeki tahribat düzeyini azaltır. Ayrıca düşük dalga boyuna sahip cihazlarda ışın yalnızca yüzeye yakın kıl köklerini etkiler. Daha derindeki kıl kökleri ışından etkilenmez. Yüksek dalga boyuna sahip cihazlar genellikle leke tedavisi, kılcal damar tedavisi uygulamalarında kullanılmaktadır. Dalga boyu yüksek olduğunda duyulan acı hissi daha fazladır. Lazer tiplerine göre değişik marka cihazların güçleri, atım süreleri ve cilde çarptıkları alan genişliği değişmektedir. Bu farklara bağlı olarak, biri diğerinden biraz daha iyi sonuç verebilmektedir.

SHR IPL ile Lazer farkı nedir?
Lazer tek dalga boyu kullanırken, IPL de aralıklı dalga boyları mevcuttur. Lazer doğrudan ışığı gönderir fakat IPL saçılarak yayılır.  IPL 640 nm - 950 nm aralığında dalga boyu kullanarak her türlü kıl yapısına uygulama yapma imkanı sunar. Seçilen ten tipi ve kıl tipine göre dalga boyunu otomatik ayarlar. Derinin 1mm ile 5 mm arasında olan köklerine ulaşabilir. En açık tenden, koyu tene kadar cilt tiplerinde başarı sağlar. © Copyright Ata Cosmetic - Epilasyon Cihazları Telefon 0322 GSM 0530 5602360

epilasyon cihazları kalıcı makyaj cihazları Altın Ütü Ata Cosmetic Ata Kozmetik